Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ruský herec Dmitri Djužev je vedle Sergeje Bezrukova a Jekatěriny Gusevy, kteří ztvárňují hlavního hrdinu Alexandra Bělova a jeho ženu, asi nejvýraznější kladnou postavou ságy Brigáda. Kosmos, věrný kamarád z dětství, který si nikdy z ničeho nedělá těžkou hlavu, později propadne kokainu, ale přesto vždy stojí věrně za svými druhy z „Brigády“.

Dimitrij Petrovič Djužev se narodil v herecké rodině 9. července 1978 ve znamení Raka. Rodiče syna vychovávali velmi přísně, ale Dimitrij byl poslušným chlapcem. Již od malička měl smysl pro spravedlnost ve vztahu k druhým lidem a soucit se slabšími. Sám vzpomíná, že vše velmi silně prožíval. Například těžce nesl, když viděl v televizi hladovějící obyvatele v rozvojových zemí. Rodiče mu říkali: "Dimko, ty jsi ještě tak malý a už myslíš na celý svět. To tak nemůže být, ty sám nemůžeš nic změnit. A pak mu trpělivě vysvětlovali, co může dělat pro dobro lidí později ve svém životě, až bude dospělý.


Když povyrostl, nastala doba, kdy bylo třeba jít do školy. Třebaže nebyl chuligánem, ve škole měl zpočátku problém si zvyknout. S dospíváním se ale zlepšil v učení a jeho portrét se dokonce objevil na desce cti! V šesté třídě byl zvolen předsedou pionýrského oddílu. A ve vyšších ročnících k němu učitelé projevili tak velkou důvěru, že směl doučovat mladší spolužáky v matematice.

Dimitrijův otec byl hercem – absolventem Astrachaňské divadelní školy. Velmi často jezdil se zájedními soubory po různých městech, jako např. Alma-Ata, Pavlodar, Mičurinsk, Kamyšin, a mnohdy bral s sebou svého syna. Chlapec tak záhy přivykl životu v zákulisí. Nicméně na hereckou činnost nepomýšlel. Ve svých snech byl učitelem, milicionářem, námořníkem… Poslední profese ho zaujala nejvíce. Dmitrij si nakoupil učebnice lodního stavitelství a chystal se vstoupit do námořního učiliště, ale nakonec změnil svůj záměr. Projevil se u něj vliv otce a divadla.


V roce 1995 dokončil výběrovou školu pro nadané děti a rozhodl se podrobit si Moskvu. Jeho rodiče jeli s ním. Báli se totiž nechat syna samotného v tak velkém městě. Nastoupil do školy, kterou si vybral – herecký institut GITIS, a vstoupil do kursu Marka Zacharova, který úspěšně ukončil v roce 1995. Pak se zúčastnil několika castingů Mosfilmu a sehrál pár příležitostných rolí ve filmu.


Pak se na něj usmálo štěstí, byl vybrán na natáčení kriminální ságy Brigáda. Produkce si jej vybrala u nevelké agentury, kde byl evidován jako uchazeč o roli. S režisérem se seznámil na večírku, kde mu vyprávěl o sobě, o svém dětství, jaké má rád filmy, atd. Nakonec mu režisér sdělil, že s ním počítá na roli Mouchy. Když se před kamerou objevil s představitelem hlavní role Sergejem Bezrukovem, zdál se všem příliš vysoký. Nakonec ale dostal roli lehkomyslného vtipálka Kosmose, která ho proslavila po celém Rusku.


Díky tomuto seriálu se stal miláčkem pubertálních dívek ale i idolem teenagerů. Sám herec přiznává, že mu tato popularita docela vyhovuje. Po odvysílání seriálu Brigáda začal dostávat nabídky a různé role, které ještě více dovolují předvést šíři jeho talentu.

Zahrál si například postavu Rolfa Brombera v kriminálním příběhu Zlaté pero, fotografa Petečku v seriálu Světácké kroniky či agenta FSB (Federální bezpečnostní služba) Nikolaje Kovčugina v TV sérii Vlast čeká nebo Valntina Kuzmice ve filmu Bledý kůň. Zcela nečekaně se objevil v komedii Vladimira Zajkina Posluchač. Zde projevil svůj velký komediální talent, když zahrál milence bývalé ženy hlavního hrdiny – prezidenta firmy Sergeje Petrova.


Kromě filmu má Dmitrij mnoho zajímavých rolí i v divadle, například postava Mišela ve hře Sejde z mysli, role Glumova ve hře Hříšné peníze, Sir Andrew (Davnáctá noc) a další. Poslední rolí, na kterou se připravuje, je úloha popa v klasickém historickém dramatu Boris Godunov.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

rada

(Alexandr Bělov, 14. 10. 2006 13:34)

hele kamo ten film co je u nej napsano dalsi film se jmenuje Archa a jinak dost dobry cao Saša