Jdi na obsah Jdi na menu
 


Do natáčení seriálu Brigáda bylo jméno ruského herce Pavla Majkova známé nanejvýš divadelním nadšencům a obdivovatelům muzikálů, jako například „Metro“ nebo „Jesus Christ Superstar“. Pouze zřídka hrál epizodní role ve filmu. Role Víti Včelnika v sérii Brigáda pro něj byla osudová. A ani ne tak proto, že to byla jeho první větší filmová role, ale proto, že tato role mu přinesla nevídanou popularitu.

Počet jeho obdivovatelek roste geometrickou řadou, číhají na něj u divadla a neujde jim žádná z jeho nových rolí. Také mu posílají hračky v podobě včel.

Pavel Sergejevič Majkov se narodil 15. 10. 1975 ve městě Mytišči v Moskevské oblasti. Jeho prapraděd Apollon Nikolajevič Majkov byl vynikající ruský básník. Jeho matka, Anna Semjenovna, pracovala jako výtvarnice a otec, Sergej Dimitrijevič, byl řidičem.

Když mu táhlo na dva roky, zlomil si ruku. Lékaři mu ji dali do sádry, ale když mu sundali, zjistilo se, že srůst je špatný a kosti se posunuly. Proto mu museli kost znovu zlomit a zasádrovat. Na podruhé už ruka srostla dobře. Když mu opět sundali sádru, na chodbě zakopl a spadl a opět si zlomil ruku… Tak trochu lemplík, není-liž pravda?

Rodiče se dost brzo po narození Pavla rozešli. Anna Semjenovna se znovu vdala za lékaře Alexandra Dmitrijeviče Stockého a ujela s pětiletým Paškou do Kijeva. Tam začal chodit na základní školu.

Již brzy velmi rád četl. Často u nich docházelo k situaci, kdy matka šla Pavla zkontrolovat do jeho pokojíku, a s potěšením zjistila, že syn je zabrán do studia fyziky. Pod obalem se však neskrývala učebnice, ale některý z románů Julese Verna. Filuta ten Majkov už od malička!

V roce 1992 ukončil střední školu. V roce 1994 začal studovat vysokou divadelní školu GITIS na fakultě „herec dramatického divadla“ ve třídě Pavla Osipoviče Chomského. Již v době svého studia se objevil v prvním filmu Nájemník Ivan. Zajímavé je, že to byl korejský film. Dnes říká, že jeho výkon byl neuvěřitelně slabý, a je rád, že film nebyl nikdy promítán v Rusku. První honorář – 200 dolarů – dal kamarádovi na získání magnetofonu a přítelkyni na walkman. Pro něj samotného nezbylo nic. Školu dokončil v roce 1998. V diplomní hře "Dva věřící hrál jednu z hlavních rolí, záporného hrdinu Protea. Rád vzpomíná na tuto studentskou inscenaci, kterou se spolužáky vytvářel na konci čtvrtého ročníku. Jak říká, byla to dobrá studijní práce, nic víc. Jeho zpěv nebyl vždy bezchybný a nikdy moc netančil. Přesto se jeho vystoupení líbilo natolik, že získal roli v muzikálu Metro. Poté se stal hercem divadla Sféra, kde působil rok a hrál například Rifa ve West Side Story. V roce 1999 se stal členem souboru divadla Mossovět.

Od 5. srpna 2006 se započalo natáčení nového vojenského filmu „Křest“ k 65. výročí bitvy o Moskvu na motivy románu Alexeje Feoktistrova. Jednu z rolí ztvárňuje i Pavel Majkov.

Včela ulétla z rodinného úlu

V poslední době proběhly bulvárním tiskem zvěsti, že Pavel Majkov se rozvádí se svojí ženou, 23 letou herečkou Jekatěrinou Maslovskou. Ještě nedávno nic nenasvědčovalo takovému vývoji, protože byli šťastným párem. V roce 2003 se jim narodil syn Danil. Některé zdroje, pravda, tvrdí, že rozverný Pavel se ženil příliš brzo, v době, kdy měl být ještě pár let na svobodě. Nicméně, co se stalo, stalo se. Dítě už je na světě a s tím se nedá nic dělat. Vlastně, od Danila Pavel neodchází. Ať už to mezi ním a Jekatěrinou dopadne jakkoliv, syna bude dál živit a vychovávat. O rozvod, jak se proslýchá, prý zatím nepožádali, ale v kruhu přátel se Pavel vyjádřil v tom smyslu, že na další rodinný život s Maslovskou to už nevypadá. Do svatby tvořili ideální bezproblémový pár a problémy se objevily až nyní. Inu, tak už to v životě chodí… 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

je to mozne?

(petra, 3. 2. 2008 10:31)

ahoj..ja sem si nikdy nevsimla toho posledniho clanku..dost me to vyvedlo z míry..a je mozne zjistit neco aktualniho? me se pavel líbí,ale vím ze je na me starý :o)ale chtela ybch aspon vedet jak je to mezi nim a Jekaterinou(to je ta cernovalase ze?ta jeho zene...ja jen ze ve filmu byla i Olja a ta se taky jmenuje jekaterina):oD a pripadne jestli je mozne poprosit o nejake fotky?dekuji za odpovede...
P.S.to ne jako ze bych jim prala smulu to ne..ale jen me to zajinma...a kdy si vlastne vzal jekaterinu..vypocita jsme si ze 28 mel Danila(ten vek je normalni,podle me)ale nevim kdy se vzali...jeste jednou dekuji
Petra