Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jekatěrina Guseva, kterou známe ze seriálu Brigáda kde hraje manželku Saši Bělova, krásnou houslistku Olju, se narodila 9. července 1976 v Moskvě v rodině krejčího a státní zaměstnankyně. Její matka Tamara Michajlovna pracuje jako hlavní inspektorka v administrativně technické inspekci města Moskvy, a otec Konstantin Vasilijevič je zručným krejčím.

V dětství Kátin otec hrál na housle a právě s jeho houslemi hrála v seriálu „Brigáda“. Mladší sestra Káti Anastacia dokončila pedagogickou fakultu a doplňuje si vzdělání na psychologické fakultě přičemž pracuje jako vychovatelka v mateřské školce.

Už v dětském věku se Káťa dostala do skupiny sportovních gymnastek záložní reprezentace SSSR. Ale zkoušela to i v krasobruslení a plavání. Kromě toho se věnovala tanci v gruzínském folklórním souboru Kolchida, se kterým navštívila různé země a dokonce vystoupila na scéně Velkého divadla v Moskvě.

Vzorná a příkladná dívka s dlouhými vlasy – to byl školní obraz Káti. Přírodní vědy nebyly její oblíbené předměty a tak její ctitelé za ni řešili písemky a psali domácí úkoly z fyziky a matematiky. Ráda vzpomíná na školní čas i prázdniny, i na dramatický soubor „Набат“ (Školní zvonění) založený ředitelem jejich školy, ve kterém s potěšením hrála.

Po absolvování jedenáctiletky Káťa vstoupila do biotechnologického institutu a poctivě chodila na přednášky. Dřela chemii a biologii, ale vše nakonec dopadlo jinak. V závěrečném ročníku školní divadelní soubor uspořádal představení, kde Káťa ztvárnila celou férii různých postav a podob. Toho večera mezi absolventy přišla asistentka Jevgenije Rubenovice Simonova a přeložila Kátě návrh, zda by nechtěla vstoupit do divadelního učiliště B. V. Ščukina. Káťa to riskla a za tři dny, které využila k standardnímu minimu (báseň Vrána a liška, monolog Nataši Rostové, verše Světajeva) a šla ke slyšení. Postoupila snadno, dostala jen jednu dvojku.

Historie s nečekaným přestupem vyvolala značné rozpaky u jejích rodičů. Maminka plakala, když ji ale spatřila v diplomovém představení Ezop, kde Káťa sehrála Kleu, matka ji ocenila jako budocí herečku. Za roky školní docházky Káťa sehrála množství charakterních rolí.

V roce 1997 ukončila divadelní učiliště B. V. Ščukina v ročníku Jevgenije Rubenovice Simonova. V tomtéž roce debutovala ve filmu N. Lebeděva „Hadí pramen“.

V letech 1997 až 2001 působila jako stálá herečka divadla „U Nikitských vrat“ pod vedením Marka Grigorijeva Rozovského. Zde hrála role Lízy (Žebračka Líza), Olji (Romance s Oblomovem), milosrdné sestry (Láska a život zabitého studenta), návštěvnice (Gamrinus), Soni Marmeládové (Porážka), Iriny (Lov na kachny), prasátka v představeí pro děti (Nuf-nuf), a další.

V letech 2001 až 2003 hrála v prvním ruském klasickém muzikálu "Severovýchod. Zde se také začala speciálně zabývat akrobatickou gymnastikou. V roce 2003 byla přijata do souboru státního divadla Mossovět. Zde hrála roli Floreny (Učitel tance), Lucy Harris (Podivná historie doktora Jekkyla a mistra Hyda). 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář