Jdi na obsah Jdi na menu
 


Herec Vladimír Vdovičenkov (alias Fil z Brigády) se narodil 13. srpna 1971 ve městě Gusev v Kaliningradské oblasti. Zde žil s rodiči, bratrem a sestrou, do ukončení školy. Aktivně se zabýval boxem, a studoval Krondštadstkou námořní školu, kterou úspěšně dokončil. Pak následovala služba v Severním i Baltickém moři.

Po ukončení služby v armádě se Vladimir vrátil domů. Jak sám přiznává, celý život chodil rád do kina. Jednoho dne se sebral a odjel do Moskvy a vstoupil do vyšší odborné školy herectví do třídy C.A. Gerasimova. V té době mu bylo 25 let. Když ukončil přípravné kursy, úspěšně postoupil do ateliéru Georgije Taratorkina.

Ve filmu začal účinkovat ještě v době, kdy byl studentem. Nejprve to byly epizodní, později přišly i hlavní role. Působil nejprve v souboru akademického divadla Mossovětu. Později přešel do státního divadla E. Vachtangova.

Nedávno natočil film s názvem Čas vrší kamení. Je to příběh, ve kterém je milostná linie, a zabývá se vývojem mezilidských vztahů, od prvotního vzplanutí až po nenávist. Je to velmi vážné téma pro naši dobu a je i tom, jak často soudíme lidi podle povrchních řečí okolí, což často vede k tragédii.

V seriálu Brigáda dostal Vladimír první větší filmovou roli. Hraje zde člena party, boxera, který při pokusu o zneškodnění vůdce Saši Bělova utrpí těžké zranění a upadne do komatu, zřejmě i následkem poškození mozku, která utrpěl dříve při jednom z boxerských zápasů.

Vladimír Vdovičenkov je již 4 roky šťastně ženatý a má syna.Na otázku, jaké ženy se mu líbí, odpovídá: „Moje žena“. A jaké se mu nelíbí? Takové prý nejsou. Jeho koníčkem je pěstování pokojových rostlin, od fíkusu až po kapradiny. Za své oblíbené jídlo považuje to, které se objeví právě tehdy, když má hlad. Oblíbenou knihu nemá, priority se během času mění. Volný čas tráví nejraději tak, že chodí do kina. Oblíbené roční období je pozdní podzim s deštěm a mlhou. S hrdinou Brigády Filem ho spojuje věrnost a oddanost blízkým lidem. Co nesnáší je nezakryté hulvátství a hrubiánství, obvzláště vůči ženám.

Kouří cigarety Mild Seven, z alkoholických nápojů preferuje whisky. Z čeho má strach? Z nepotřebnosti, jak v profesionálním smyslu, tak i lidském. (Poznámka autora: když se podíváte dolů na seznam připravovaných filmů, myslím, že přinejmenším v nejbližších letech se bát nemusí). S rodinou žije v jednopokojovém bytě, který si koupil. Auto nemá. Oblíbené místo odpočinku: na gauči. Oblečení si do nedávna kupoval na tržištích, ale dnes vyhledává obchody, kde oblečení není moc drahé. Má rád svou ženu, rodiče, syna a svoji práci. Věří v Boha.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

bandit

(scharif, 26. 9. 2007 22:52)

brigada beast